یافته های محققان ایرانی درباره خطرات تلفن همراه

یافته های محققان ایرانی درباره خطرات تلفن همراه

استفاده از تلفن همراهدر جامعه کنونی و با پیشرفت علم و فن آوریاجتناب ناپذیراست و نگرانی ها درباره اثرات امواج تلفن همراهبر سلامت انسان با رشد بیش از حد تلفن های همراهبیشتر شده است.
به گزارش خبرنگارپژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایراناگرچه بعضا گزارش های ضد و نقیضی درباره اثرات امواج تلفن همراهو میزان جدی بودن مخاطرات آن از سوی مراکز تحقیقاتی مختلف که بعضا به سفارش شرکت های بزرگ سازنده تلفنهمراهدر این زمینه تحقیق می کنند، منتشر می شود؛ ولی به زعم اغلب کارشناسان، با توجه به ماهیت و تاثیرات شناخته شده امواج الکترومغناطیسیدر طول موجهای مختلف بر سیستم های بیولوژیک نمی توان خطرات تلفن همراهو تجهیزات مربوط به آن را انکار کرد، اگر چه نتایج چنین تحقیقاتی و انتشار آن مطمئنا برای تولیدکنندگان و شرکت های ارتباطاتی که منظور اقتصادی دارند، چندان خوشایند نیست!
البته از طرف دیگر، نباید این واقعیت را هم فراموش کرد که چنین خطراتی در استفاده از بسیاری از تجهیزات مثل سیستم های الکترونیکیو الکتریکی از تلویزیونو رایانه، اجاق های ماکروویوو ... با کاربری های روزانه گرفته تا تجهیزات پرتونگاری و پرتودرمانی و سیستم های رادار و دکلهای انتقال برق هم وجود دارد که هیچ گاه مانعی برای استفاده از آنها نبوده اند و مهم، برخورد علمی و آگاهانه با دستاوردهای فن آوری های جدیدو به حداقل رساندن خطرات و آسیب های اجتناب ناپذیری است که ممکن است در ورای فواید و کاربردهای هر محصول و دستاورد تکنولوژیک و فنی وجود داشته باشد.
در سال های اخیر به موازات گسترش روزافزون استفاده از تلفن همراهو توجه مراکز تحقیقاتی دنیا به این مقوله پژوهشگران ایرانی نیز در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی مختلف، تحقیقاتی را در این حوزه آغاز کرده و از ابعاد مختلف به بررسی آسیب های احتمالی پرتوهای الکترومغناطیسی تلفنهمراهبر بافت های زنده و تجهیزات الکتریکیو الکترونیکیآن انجام داده اند که از جمله آنها تحقیقاتی است که در مرکز تحقیقات بیوشیمی - بیوفیزیک دانشگاه تهران به سرپرستی دکترعلی اکبر موسوی موحدی انجام شده و نتایج جالب توجهی در زمینه اثرات میدان های الکترومغناطیسی خصوصا امواج تلفن همراهبر سیستم های زیستی در پی داشته است.
اشعه الکترومغناطیسی باید در صنعت به صورت بهینه استفاده شود
دکترعلی اکبر موسوی موحدی، استاد و پژوهش

/ 3 نظر / 9 بازدید
اسماعیل

سلام وبلاگ قشنگیه خسته نباشید اگه دوست داری بدون پرداخت هر گونه پولی و بی دردسر به سرعت به آنچه آرزو داشتی برسی به وبلاگ من سری بزن مطمئن باش پشیمون نخواهی شد و زندگی ات متحول خواهد شد www.irpoolblog.persianblog.ir

علیرضا

سلام اگه سیم کارت موبایل برداشته بشه و اصطلاحا در حالتoffline‏ قرار داده بشه بازم خطراتش آدم رو تهدید میکنه؟ تا چه حد؟ آیا خطراتش کمتر میشه؟ لطفا به وبم بیاید و جواب سوالارو بدید ممنون

tttmahtab@yahoo.com