دانستنی های علمی برای نوجوانان

علوم-فنون-مشاهیر علمی-((نظر یادت نره رفیق))-((Please give comments))

+ چگونه می‌توانیم به‌کمک امواج ماکروویو ببینیم؟

چگونه می‌توانیم به‌کمک امواج ماکروویو ببینیم؟
در سال 1945
کمپانی جنرال الکترونیک ادیسون اولین اجاق خورک پزی ماکروویو را برای مصارف عمومی تولید کرد و از آن زمان به بعد مصارف تجاری و خانگی این اجاق ها در حال افزایش بوده که این امر به علت سرعت پخت غذا به وسیله این اجاق ها بوده است این اجاق ها غذا را بوسیله عمل اصطحکاک می پزند بدین ترتیب که با تولید امواج کوتاه رادیویی که طول موج های آن از یک میلی متر تا سی سانتیمتر می باشد و نفوذ این امواج در غذا و با به ارتعاش در آوردن مولکولهای آن و ایجاد گرما، غذا را طبخ میکنند.
ظروف شیشه ای ، مقوایی و حتی چینی را میتوان با اطمینان خاطر به داخل اجاق روشن قرار داد چرا که امواج کوتاه بدون داغ کردن آنها ، از آنها عبور میکنند همچنین ، امواج کوتاه بودن تغییر دادن درجه حرارت فلزت از آن برگشت می خورد اجاق ماکروویو داری یک لوله الکترونیکی خالی از هوا است که انرژی الکتریکی را به وسیله حرکت نوسانی به انرژی موج کوتاه با فرکانس بالا تبدیل میکند در بسیاری از این اجاق ها ، امواج کوتاه از میان یک لوله فلزی حرکت کرده و به تیغه های فلزی یک هم زن که شبیه پّره های پنکه می باشد ، میرسند این هم زن امواج کوتاه را در سرتاسر اجاق پخش کرده و با برخورد آنها به دیواره اجاق و برگشتشان به داخل غذا نفوذ کرده و گرما را به آن منتقل میکنند.

 امواج رادیویی است. در رادار امواج ماکروویو (با طولِ‌موج کم) ارسال می‌شوند و بر اثر بازتاب آنها وجود اجسام مشاهده شده و موقعیت آنها تعیین می‌گردد.
ازآنجاکه در رادار امواج رادیویی ارسال شده و بر اساس بازتاب آن توسط اجسام، تحلیل‌ها صورت می‌گیرد بنابراین یک وسیله سنجش از راه دور "فعّال" است.

 

در وسایل سنجش از راه دور غیر فعّال امواج دریافتی توسط گیرنده منشائی غیر از خود گیرنده دارند. به‌عبارتی توسط گیرنده ارسال نشده‌اند. به عنوان مثال یک هواپیمای جنگنده موقعیت رادار دشمن را بر اساس امواج ارسالی از آن تعیین و هدف گیری می‌کند. پس هواپیمای جنگنده به‌کمک دستگاه سنجش از راه دور "غیر فعّال" رادار دشمن را شناسایی کرده‌است.

امواج ماکروویو بخشی از طیف الکترومغناطیسی هستند. نور مرئی و اشعه ایکس هم بخش دیگری از امواج الکترومغناطیسی را تشکیل میدهند. این امواج طول موجشان از 30 تا یک صدم سانتیمتر در تغییر است.

یکی از خواص امواج ماکروویو تحریک مولکولها بویژه در مایعات است که این کارباعث ارتعاش و حرارت یافتن آنها میشود. به این ترتیب غذاهایی که آب بیشتری دارند مثل آش زودتر با این اجاق پخته میشوند.

این امواج از ظروف چینی و شیشه‌ای میگذرند ولی از فلزات رد نمی‌شوند.

نویسنده : حمید رضا قنواتی ; ساعت ٤:٢۸ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٧ خرداد ۱۳۸۸
comment نظرات () لینک


انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس